МУЗИКА - МИСТЕЦТВО, ЩО ЗЦІЛЮЄ
Сьогодні музика стає універсальною мовою спілкування, що не потребує слів, та зціленням, що не потребує лікарів.
Про надзвичайний вплив музики на організм людини знали ще у стародавні часи, і ці знання стають все більш актуальними зараз. До Вашої уваги корисна інформація про мистецтво музики.
Звукове мистецтво виникло в процесі еволюції людини як засіб емоційного переживання людиною життя. Музика – це художнє відображення життя людини та суспільства, що зрозуміло абсолютно всім, незалежно від статі, віку, раси, релігії тощо. Музика – це особливий вид гармонійних вібрацій, і вона супроводжує усі напрями життя людини, її можна використовувати у вихованні, навчанні, лікуванні та навіть в управлінні державою. У давній Греції до державної влади не допускались люди, які не володіли грою хоча б на одному з музичних інструментів та історією й теорією музичного мистецтва. Платон вважав, що яка музика звучить у державі, така й держава.
Як музика впливає на здоров’я?
Одним з перших, хто почав використовувати музику для лікування своїх пацієнтів, був Піфагор. В залежності від захворювання він становив особливі композиції і давав їх прослуховувати своїм підопічним.
Він першим дав наукове доказ того, що музика впливає на психіку і здоров’я людини. За словами Піфагора, органи людини випромінюють електромагнітні хвилі, і при входженні в резонанс чи дисонанс з музичними хвилями налаштування цих органів змінюються, приводячи їх до вилікування або руйнування.
Сучасні вчені підтверджують висновки Піфагора, недарма існує такий напрямок нетрадиційної медицини як музикотерапія. Які ж відкриття зробили дослідники за роки вивчення впливу музики на організм людини?
Музика здатна знизити больові відчуття. Заняття музикою розвивають пам’ять та інтелект дітей. Це з’ясували вчені з Гонконгу, які спостерігали за дітьми, які регулярно відвідують музичні заняття.
Прослуховування музики рекомендують при наявності серцево-судинних захворювань. Весела ритмічна мелодія знижує тиск за рахунок розширення кровоносних судин і відновлює спокійне серцебиття. При реабілітації після операцій на серці пацієнтам дають прослуховувати різні музичні твори, що сприяє швидкому одужанню.
Музика здатна позбавити організм від хвороботворних мікроорганізмів. Прослуховування церковних творів і дзвону тривалий час зменшує кількість мікробів в організмі людини на 40%. Ще в середні століття під час епідемій чуми служителі церкви, не перестаючи, дзвонили в дзвони і тим самим рятували від смерті безліч людей.
Музика сприяє збереженню слуху протягом усього життя. Це було підтверджено за час експерименту над 163 добровольцями, 74 з яких були професійними музикантами. Виявилося, що 70-річні музиканти чують і сприймають неголосні звуки в галасливій обстановці краще, ніж 50-річні працівники інших професій.
Як музика впливає на психоемоційний стан людини?
В світі існує чимало жанрів музики, кожен з них впливає на здоров’я та психологічний стан людини. Вже давно люди помітили, що музика так чи інакше впливає на наші емоції, та володіє властивостями які можуть вилікувати людину. Цілителі Греції та Стародавнього Єгипту володіли багатими знаннями в цій галузі. Вони вважали, що можна вилікувати будь-які органи, головне потрібно знати яку музику «прописати» хворому. Також про її лікувальні здібності знали і жителі Півночі, адже недарма лікуючи людей, вони використовували звуки бубна. Перші дослідження про позитивний вплив музики належать Джеймсу Корнінгу. Він залишився приголомшеним від власних досліджень, адже йому вдалося з’ясувати, що класична музика дозволяє лікувати психологічні захворювання. Відтоді в місцевих лікарнях ввели нову процедуру – прослуховування різних творів світової класики.
Сучасні вчені з’ясували, що певні звуки можуть вилікувати в 90% із 100 такі захворювання як депресію та нервові розлади. Універсальними музичними творами, які позитивно впливають на здоров’я людини вважаються класичні мелодії Моцарта у лікувальних цілях їх слухають для якнайшвидшого одужання від головного болю, чи просто зняття напруги. На думку психологів, класична музика є ідеальною для людини, та її психічного стану. Лікарі стверджують, що саме класика відганяє стреси та депресії, та призводить до гармонії почуттів та емоцій. Прослуховування класичної музики, дає людині швидше розвиватись інтелектуально.«Музика позитивно впливає на внутрішній світ людини. Вона здатна активізувати роботу мозку: покращити пам’ять, увагу, працездатність. Важливим є те, що музика допомагає глибше відчути спектр емоцій, діє терапевтично, впливає на формування емоційного інтелекту, а відтак сприяє розвитку гармонійної особистості.» - думка психолога Олени Долинської. У більшості європейських країнах уроки музики, співу, гра на інструментах належать до обов’язкового елементу виховання, оскільки музика має найсильніший вплив на дитину. Під час прослуховування музики створюється позитивна атмосфера, яка є запорукою довготривалої, та стійкої пам’яті. Також уроки музики прискорюють навички читання у школярів, стимулюють прояв творчих здібностей, підвищує самооцінку, та поліпшує психічний розвиток. Як довели вчені-психологи, систематичні заняття музикою у віці від 5 до 15 років дозволяють значно підняти IQ, тобто інтелектуальний потенціал людини, краще розвинути пам'ять, аналітичні здібності, не кажучи вже про позитивну корекцію нервової системи.
Як музика впливає на працездатність і настрій?
Результати опитування серед офісних співробітників здивували навіть дослідників. Виявилося, що 71% опитаних визнають, що музика підвищує їх працездатність і, головне, ефективність їх роботи. При цьому лише 13% респондентів мають можливість слухати музику у відділі, а 49% слухають її в навушниках. Улюбленим напрямком офісних працівників став рок.
Вчені провели експеримент над британськими спортсменами, і виявилося, що після прослуховування швидких ритмічних композицій їх результат підвищується в середньому на 20%, тобто музика діє як допінг.
При роботі, пов’язаної з фізичними навантаженнями, музика не має будь-якого впливу на результативність людини, вона просто підвищує йому настрій.
Взагалі, настрій, мабуть, найбільш піддається впливу музики. У психотерапії музика застосовується для лікування важких душевних розладів, а також для реабілітації після сильних нервових потрясінь. Напевно, кожен помічав, що при виникненні складної життєвої ситуації, руки так і тягнуться до плеєра, щоб включити улюблену композицію. Перед сном сомнологи рекомендують прослуховувати спокійні мелодії, що сприяють розслабленню, щоб було простіше заснути. Будь-якого ефекту ви не очікували від прослуховування музичних творів, пам’ятайте, що здатна допомогти тільки та музика, яка подобається вам самому, а не та, яку порекомендували друзі або родичі.
Більш того, ваш вибір повинен залежати ще і від вашого психоемоційного стану в даний момент. Ви можете стати абсолютно щасливою людиною, якщо складете індивідуальний плейлист, який підходить тільки для вас.
Тож, слухайте музику! Вона лікує...
https://busines.in.ua/vplyv-muzyky-na-lyudynu/#google_vignette
https://www.volynpost.com/news/239788-iak-muzyka-vplyvaie-na-psyhoemocijnyj-stan-lyudynу https://osvita.ua/vnz/reports/culture/11655/#google_vignette
https://musicartofhealing.tilda.ws/mylongread