Музей історії та етнографії румун Закарпаття "Румунська садиба" с. Нижня Апша
Румуни – друга за чисельністю після угорців національна меншина Закарпаття. Всього – це трохи більше 32 тисяч населення, яке компактно проживає у селах Тячівського району: Солотвино, Діброва, Глибокий, Потік, Топчино, Подішор, Бескеу, Корбунешть, Малий Боуц, Біла Церква, Середнє Водяне, Добрик. А ще одне, Плаюц, належить Великобичківській громаді на Рахівщині. Та щоб повністю зануритися у румунські традиції варто, безперечно, відвідати місця їх постійного проживання, послухати мову, дізнатися про звичаї.
Українські румуни бережуть давні традиції та зберігають пам’ять про предків. Іон Ботош, лікар та письменник, а також – етнічний румун, заснував у себе на подвір'ї єдиний в Україні Музей історії та етнографії румун Закарпаття у 2014 році. Він знаходиться у с. Нижня Апша по вул. Борканюка 17 . Фонд складають румунська вишивка, автентичний одяг, рушники, предмети побуту, ікони, книги, рукописи.
Колекціонує румунські старожитності ще з 1984 року. Окрасою комплексу є 200-річна дерев’яна хата в марамороському стилі.Музей пана Ботоша налічує більше 7000 експонатів.
Тут зібрані майже всі побутові речі, якими користувалися у повсякденному житті минулого століття румунські предки, починаючи від предметів кухонного інвентарю і закінчуючи знаряддями праці. Є тут і експонати, яким більше ста років. Цілі колекції інструментів відображають види ремесел, якими колись займалися жінки – верстати, котушки, мотовила, мотальне колесо. А також чоловіче знаряддя – інструменти столяра, колісника, тесляра, коваля нагадують про важку повсякденну працю селянина.