Ліплення – важлива складова правильного розвитку дитини!

Дата: 31.01.2024 14:48

Будь-яка фізична праця допомагає відволіктися від проблем — особливо, якщо це приносить задоволення. Ліплення з глини — один зі способів зайняти дитину корисною справою. Це допоможе їй стати спокійнішою, створити унікальну річ та поділитися внутрішніми переживаннями.

У маленьких дітей сильно розвинений хапальний рефлекс — вони теж люблять ліпити. Якщо дитині не пропонувати корисні заняття, не віддавати її на гуртки, свою енергію вона спрямовуватиме на оточення. Звідси неслухняність, бійки та неспокійна поведінка. Причина — їхній стиль життя не задовольняє природної потреби в русі та ручній роботі.

Ліплення – це не тільки творчий процес, але й корисне заняття для розвитку дітей різного віку.Воно сприяє формуванню правильної координації рухів, розвиває мову, комунікативні навички, вчить уважності, цілеспрямованості, терпінню, покращує психоемоційний стан.

• Розвиток креативності. Передбачає формування нестандартного мислення, яке полягає в пошуку відповіді на просте запитання: "А що буде, якщо ...?" Починаємо з виготовлення простих елементів – паличок, кульок, а далі слід запропонувати дитині їх з'єднати для отримання певного результату.

• Менші діти починають з ліплення виробів з глиняних «ковбасок», старші — сідають за гончарне коло. Будь-яка фізична праця вмикає в роботу тіло і вимикає голову. Ліплення з глини — це стан тут і зараз. Усі мрії або розчарування відбуваються у цей момент — щось вийшло гарно, а щось не вдалося.
  • Всі діти — творчі. Вони з дитинства малюють, співають, знаходять для себе цікаві заняття. Важливо підтримувати їхню зацікавленість до якоїсь справи, розвивати талант. Особливо у маленьких діток, у яких багато енергії — її треба спрямовувати на корисну справу!!!